Lyderiai

Keičiasi „Kongsberg NanoAvionics“ generalinis direktorius

2023/10/24

Keičiasi mažųjų palydovų gamintojo „Kongsberg NanoAvionics“ generalinis direktorius. Vytenio Buzo pareigas laikinai perims dabartinis pardavimų vadovas Žilvinas Kvedaravičius.

Augantis mažųjų palydovų rinkos lyderis Vilniuje įsikūrusi kompanija Kongsberg NanoAvionics (NanoAvionics) praneša apie Vytenio Buzo pasitraukimą iš vadovo pareigų. Vytenis Buzas ir toliau išlieka bendrovės tarybos nariu. Žengiant į kitą plėtros etapą, tiek Vytenis Buzas, tiek taryba mano, kad tai tinkamiausias metas vadovavimo pokyčiams, leisiantiems užtikrinti ilgalaikę įmonės sėkmę.

 

Vadovaujant Vyteniui Buzui – svarbūs pasiekimai kosmoso srityje

2014 metais į kosmosą iškeltas pirmasis lietuviškas palydovas tapo vienu iš pirmųjų Vytenio Buzo bei komandos nuopelnų, po kurio sėkmingai buvo įkurta NanoAvionics. Per mažiau nei dešimtmetį bendrovė sėkmingai komercializavo mažųjų palydovų technologijas, išaugino bendrovę iki 300 darbuotojų bei pagamino ir į kosmosą paleido virš 30 palydovų. Atliepdama rinkos poreikius bei siūlydama inovatyvius technologinius  sprendimus, NanoAvionics sėkmingai užsitikrino pirmaujančią poziciją mažųjų palydovų gamintojų rinkoje.

Vytenis Buzas ir toliau išlieka bendrovės tarybos nariu

 

„Didžiuojuosi NanoAvionics komandos pasiekimais ir tikiu, kad žengdama į naują mažųjų palydovų technologijų erą, bendrovė juda teisinga kryptimi bei yra patikimose rankose“, teigė Vytenis Buzas.

Žilvinas Kvedaravičius, anksčiau užėmęs pardavimų vadovo pareigas, turi puikų supratimą apie mažųjų palydovų technologijas, o užmegzti tvirti santykiai su klientais bei partneriais visame pasaulyje, leidžia jam tapti puikiu kandidatu tolimesniam bendrovės vizijos vystymui.

Vytenio Buzo pareigas laikinai perims dabartinis pardavimų vadovas Žilvinas Kvedaravičius

 

Strateginė kryptis – išlaikyti lyderiaujančią poziciją mažųjų palydovų gamintojų rinkoje

Siekiant užtikrinti klientų poreikius, daugiau dėmesio bus skiriama tolimesniam palydovų platformų standartizavimui. Standartizuotų palydovų gamyba leis sutrumpinti laiką nuo palydovo užsakymo iki paleidimo į orbitą bei padidinti laiką orbitoje, kurio metu palydovas atlieka savo misiją. NanoAvionics patikrinta sėkmės istorija bei didžiausias standartinių palydovų platformų asortimentas rinkoje, apimantis 25 palydovų konfigūracijas, ateityje ir toliau leis užtikrinti sėkmingą techniškai itin sudėtingų klientų misijų atlikimą, kuris yra ne tik pelningas klientams, bet ir neša globalią naudą visuomenei.

2022 metais Norvegų gynybos bendrovė Kongsberg Defence & Aerospace, įgyvendinanti verslo plėtros strategiją kosmoso srityje, įsigijo NanoAvionics. Kosmoso rinkoje bendrovės tarpusavyje dalijasi viena kitą papildančiomis technologijomis bei funkcijomis. NanoAvionics yra lyderiaujanti mažųjų palydovų gamintoja, o Kongsberg Defence & Aerospace įsitvirtinusi kaip komponentų gamintoja bei Kongsberg Satellite Services tinklais tiekia palydovų antžeminių stočių ryšį, kuris leidžia parsisiųsti bei perdirbti duomenis gaunamus iš palydovų. Kongsberg Defence & Aerospace yra dalis Kongsberg Gruppen ASA. Grupės pajamos 2022 metais siekė 31,8 mlrd. NOK (2,7 mlrd. EUR).

MP42 Microsatellite Selfie Above River Nile / Kongsberg NanoAvionics (NanoAvionics)