Fintech | GameDev | Gyvybės mokslai | ICT | Lazeriai

Lietuva skelbia 12 mln. eurų kvietimą įmonių skaitmeninei veiklai finansuoti, 5 mln. eurų bus skirti Vilniaus regionui

2023/07/04

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 12 mln. eurų kvietimą gauti finansavimą elektroninės prekybos sandorių sprendimams diegti ir vaizdinei konfigūracijai kurti ir tobulinti.

„Į elektroninę erdvę ir skaitmeninimą besiorientuojantis verslas yra stipresnis, inovatyvesnis ir atsparesnis netikėtiems iššūkiams. Siekdami dar labiau sustiprinti elektroninės prekybos ir paslaugų rinką, skelbiame kvietimą, kuris ypač naudingas mažosioms ir vidutinėms įmonėms, siekiančioms persiorientuoti į rinkai reikalingų paslaugų skaitmeninimą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Projektams įgyvendinti skiriama iki 5 mln. eurų Sostinės regione ir iki 7 mln. eurų – Vidurio ir vakarų Lietuvos regione veikiančioms mažosioms ir vidutinėms įmonėms.

Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma – 25 tūkst. eurų elektroninio pardavimo sandorių sudarymo sprendimams diegti, 25 tūkst. eurų vaizdinei konfigūracijai (paslaugų ir produktų konfigūravimui ir vizualizacijai) ir 50 tūkst. eurų abiem veikloms vykdyti. Mažiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma – 10 tūkst. eurų.

„Ši priemonė leis įmonėms sustiprinti elektroninių sandorių saugumą, o tai itin svarbu vykdant prekybą internetu tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Šis finansavimas taip pat padės verslui tobulinti jau sukurtas interneto parduotuves, dizaino elementus“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2021 m. elektroninę prekybą vykdė 60,6 proc. didžiųjų įmonių, 46,2 proc. – vidutinių, 34,9 proc. – mažų. Didžiausia dalis įmonių, vykdžiusių elektroninę prekybą, buvo informacijos ir ryšių (49,9 proc.), prekybos (48,2 proc.) bei profesinės, mokslinės ir techninės (38,6 proc.) veiklos įmonės.

Paraiškas priima Inovacijų agentūra iki š. m. spalio mėn. 2 d. Išsamias šio kvietimo sąlygas galima rasti Europos Sąjungos investicijoms skirtame tinklalapyje.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs kvietimus, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Priemonė „MVĮ skaitmeninimas“ įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.