Fintech | GameDev | Gyvybės mokslai | ICT | Lazeriai

„PVcase“ pritraukė 100 mln. JAV dolerių investiciją: sieks įveikti didėjantį iššūkį saulės energetikoje – duomenų riziką

2023/07/18

Pasaulinis saulės parkų projektavimo programinės įrangos lyderis „PVcase“ antradienį paskelbė užsitikrinantis 100 mln. JAV dolerių investiciją. Į startuolį iš Lietuvos investavo „Highland Europe“, „Energize“ ir „Elephant“ investiciniai fondai. Tai – antra didžiausia pritraukta investicija Lietuvos startuolių sektoriaus istorijoje.

Investiciniai fondai teigia investavę į „PVcase“ dėl jų ilgalaikio siekio apjungti visus saulės elektrinių projektavimo ir operacijų proceso žingsnius vienoje platformoje.

„Planuojame skirti šią investiciją tolesnei saulės energijos projektavimo platformos plėtrai, kuri padės klientams taupyti sąnaudas ir laiką“, – sako „PVcase“ vadovas Deividas Trainavičius.

Jis atkreipia dėmesį į didėjantį iššūkį saulės energetikoje – duomenų riziką. Dėl augančios saulės energijos projektų paklausos visame pasaulyje ir kvalifikuotų projektuotojų bei inžinierių trūkumo, įmonės vis dažniau pasitelkia programinę įrangą projektavimo ir kitų užduočių automatizavimui. Deja, šios programinės įrangos duomenų šaltiniai, ypač Europoje, yra senesnio formato, pavyzdžiui, PDF ir popierinių kopijų įrašai. Be to, dauguma saulės programinės įrangos platformų buvo sukurtos nepriklausomai viena nuo kitos, skirtos automatizuoti tik keletą užduočių. Projektuotojai dabar naudoja net iki 70 skirtingų duomenų rinkinių, kuriuos reikia rankiniu būdu suderinti, perkeliant duomenis iš vienos programinės įrangos į kitą. Aptariami procesai sumažina duomenų kokybę ir didina duomenų riziką.

„PVcase“ vadovas Deividas Trainavičius

 

Investicinių fondų atstovai: saulės energijos projektų paklausa sparčiai auga

„PVcase“ kuria pirmaujantį ir visus proceso žingsnius apimantį sprendimą šioje kategorijoje, leidžiantį klientams efektyviau kurti ir plėtoti vystomus saulės energijos projektus“, – sako Peter Fallon, „Elephant“ generalinis partneris, – „PVcase“ auga sparčiai ir efektyviai; džiaugiamės galėdami ir toliau palaikyti šią komandą.“

John Tough, „Energize Ventures“ vadovaujantis partneris, o dabar ir „PVcase“ valdybos narys, pabrėžė, kad saulės energijos industrija yra pasirengusi sparčiam augimui, tačiau trūksta skaitmeninių įrankių, reikalingų rinkos poreikiams patenkinti.

„Kad rinka taptų pelninga ir plėstųsi, reikalingi programinės įrangos sprendimai, skirti automatizuoti saulės energijos projektų eigą ir didinti duomenų vientisumą. Per pastaruosius dvejus metus susipažinę su „PVcase“ komanda, produktu ir klientais, „Energize“ įsitikino, kad „PVcase“ programinė įranga yra reikalinga industrijai, kad ši išnaudotų savo augimo potencialą“, – aiškina jis.

„Kokybiški, supaprastinti projektavimo ir statybos proceso duomenys yra tarsi kuras, reikalingas, kad palaikytume sklandžią transformaciją į atsinaujinančią energiją, į švaresnę ateitį. Turime atnaujinti saulės energijos sektoriaus operacijas skaitmeniniam amžiui ir mažinti duomenų riziką. Investuojame, kad „PVcase“ galėtų vesti industriją tokio sprendimo link“, – sako „Highland Europe“ partnerė Irena Goldenberg.

„Saulės energetika neturi duomenų rinkimo standartų, kurie apibrėžtų, kiek ir kokie duomenys yra reikalingi, bei kada ir kaip dažnai juos rinkti“, – pastebi „PVcase“ komercijos vadovas Douglas Geist. „PVcase” augimo pagreitis pelnė šių investuotojų pasitikėjimą, kad galime išspręsti minimą iššūkį“, – pridūrė jis.

Šių metų birželį „PVcase“ taip pat paskelbė įsigiję populiariausią JAV saulės elektrinių vietos nustatymo platformą „Anderson Optimization“ ir pristatė programinę įrangą Europos rinkai. „PVcase“ šiandien vykdo veiklą 75-iose šalyse.

Tai – antroji „PVcase“ pritraukta investicija, pirmoji, 2021 m., siekė 23 mln. JAV dolerių. Iki šiol daugiau nei 100 mln. JAV dolerių investicijas į startuolį Lietuvoje pritraukė tik internetinė naudotų mados prekių tarpusavio prekybos platforma „Vinted“, 100 mln. JAV dolerių pritraukė ir kibernetinės saugos sprendimų bendrovė „Nord Security“.

Apie „PVcase“

„PVcase“ yra „SaaS“ arba programinę įrangą kaip paslaugą teikianti įmonė. „PVcase“ kuria ir vysto programinę įrangą, skirtą saulės elektrinių vystytojams ir statytojams automatizuoti elektrinių projektavimo procesus ir geriau valdyti įrengimo bei priežiūros kaštus.

Vilniuje registruota įmonė suteikia saulės elektrinių projektavimo komandoms galimybę valdyti duomenų kokybei kylančias rizikas, nes jos dažnai naudoja skirtingas programinės įrangos platformas atskiroms projektavimo proceso užduotims. „PVcase“ produktai yra vienas pagrindinių saulės energijos projektavimo profesionalų ir programavimo įmonių pasirinkimų 75 šalyse. Be pripažinto „Ground Mount“ įrankio, įmonė siūlo „Roof Mount“ ir „Yield“ programinę įrangą.