Fintech | Gyvybės mokslai | ICT | Lazeriai

1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: Vilniaus regiono startuolių inovatyviems sprendimams kurti – 15 mln. eurų

2023/06/27

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 15 mln. eurų kvietimą gauti finansavimą Vilniaus regiono startuoliams ir atžalinėms įmonėms, kuriančioms dirbtinio intelekto, blokų grandinės technologijų, robotikos procesų automatizavimo sprendimus ir produktus.

„Startuolių ekosistema yra vienas iš Lietuvos ekonomikos variklių. Ji ženkliai prisideda prie šalies inovacijų ir technologinės pažangos. Todėl investicijas skiriame startuoliams, kad jie galėtų kurti pažangias technologijas, tokias kaip dirbtinis intelektas. Mūsų tikslas – per artimiausius metus bent trigubai išauginti Lietuvos startuolių ekosistemą, kuri būtų žinoma ir įvertinta tarptautiniu mastu dėl sukurtų inovatyvių sprendimų, teikiančių praktinę naudą tiek verslui, tiek ir piliečiams“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ši priemonė leis startuoliams kurti įvairius dirbtinio intelekto sprendimus, tarp jų – ir skirtus duomenų analitikai, kuriais siekiama, pavyzdžiui, efektyvesnės medicinos diagnostikos, sklandesnio eismo srautų valdymo ir pan.

„Įžengėme į naują ekonomikos raidos etapą, kuriame dirbtinis intelektas ir blokų grandinės turi didžiulį potencialą transformuoti verslą ir kurti pokytį visuomenėje. Kadangi iki šiol trūko finansinių priemonių, nuosekliai padedančių vystyti inovatyvius produktus nuo idėjos iki dalinio produkto tinkamumo rinkai stadijos, pristatome priemonę, kuri leistų startuoliams plėtoti naujas idėjas ir surizikuoti kurti pasaulinio lygio inovacijas, leidžiančias efektyviau organizuoti darbą teikiant tiek viešąsias, tiek privačias paslaugas“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.

Finansavimą projektams galės gauti Sostinės regione veikiančios labai mažos, mažos arba vidutinės įmonės, t. y. startuoliai ir atžalinės įmonės. Didžiausia galima projekto finansavimo suma – 102 tūkst. eurų.

Šios priemonės išskirtinumas – projektai finansuojami 100 proc. intensyvumu, taip pat nėra taikomas reikalavimas dėl įmonės amžiaus, tad priemone gali pasinaudoti ir įsteigtos naujos įmonės.

Paraiškas iki š. m. rugsėjo 30 d. priima Centrinė projektų valdymo agentūra. Išsamias kvietimo sąlygas galima rasti ES investicijų tinklalapyje.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs priemonių, kurių bendra vertė siekia beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmeninimui, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Vilniaus regiono startuoliams ir atžalinėms įmonėms skirta priemonė įgyvendinama pagal planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis.