Fintech | GameDev | Gyvybės mokslai | ICT | Lazeriai

Hakatonas „Hack4Vilnius“ kviečia inovatorius kurti sprendimus sostinei

2023/10/04

Hack4Vilnius / Renato Venclovo nuotr.

 

Spalio 6–8 d. laukiami visi kūrėjai ir inovatoriai, siekiantys prisidėti prie to, kad Vilnius taptų švaresniu, išmanesniu, sveikesniu ir geresniu miestu gyventi. Komandos turės galimybę rinktis vieną iš hakatono partnerių iškeltų iššūkių arba spręsti pačių iškeltas problemas.

„Hack4Vilnius 2023“ dalyvių laukia platus iššūkių spektras

Prieš metus vykusio hakatono metu komandos rinkosi ne tik iš Vilniaus mieste veikiančių įmonių pasiūlytų iššūkių, bet ir patys identifikavo sostinės problemas ir pateikė jų sprendimus. „Hack4Vilnius“ komandų pasiūlytų sprendimų spektras platus: nuo įrankių automatiniam dalyvių registravimui renginiuose, platformų, skirtų Vilniaus savivaldybės laisvoms patalpoms įveiklinti, patogiau naudojamų dalinimosi nereikalingais daiktais stotelių, kooperacijos platformos, skirtos vaikams vežti į mokyklas, ar kūrybiškai pateiktų specializuotų architektūrinių miesto erdvių pasiūlymų.

Šiemet hakatono partneriai taip pat nestokojo įdomių ir sumanumo reikalaujančių iššūkių. Ieškomas sprendimas, kuris leistų reaguoti ir užkirsti kelią nekokybiškam geriamajam vandeniui patekti į vilniečių namus. Dalyviai skatinami siūlyti idėjas kovai su žaliuoju smegenų plovimu (greenwashing), pertekliniu verslų vartojimu ar pateikti tvarumą skatinančio edukacinio žaidimo koncepciją. Ieškomas ir dirbtinio intelekto sprendimas, leisiantis identifikuoti kelių eismo taisyklių pažeidimus mieste.

Hakatonas – proga surasti originalius ir efektyvius sprendimus

Pernai „Hack4Vilnius“ savo iššūkį pateikusi įmonė „EMP Recycling“ siekė pinigų atsiskaitymo skaitmenizavimo savo supirktuvėse, sukuriant sistemą, leidžiančią atsiskaitymus vykdyti tiesiai į kliento banko sąskaitą. Iššūkį priėmė komanda „EMP Heroes“, kuri pasiūlė sukurti mobiliąją programėlę, vykdančią mokėjimus klientams.

„EMP Recycling“ generalinio direktoriaus Dariaus Valeikos teigimu, pateikdama iššūkį, įmonė gavo naudingų patarimų ir galimų sprendimo būdų.

„Manome, kad visada yra vertinga dalyvauti tokio pobūdžio renginiuose, atrasti ir išgirsti originalius bei efektyvius problemų sprendimo būdus kiekvienai įmonei. Tikime, kad tokie renginiai padeda dalyvaujantiems talentams ir įmonėms atrasti vienas kitą, sukurti ilgalaikius ir tvarius ryšius“, – sako D. Valeika.

„Hack4Vilnius 2022“ renginyje geriausiai įvertinta komanda sprendė Vilniaus miesto savivaldybės įmonės Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) iškeltą iššūkį ir sukūrė specialią programėlę „TrashOut“, padėsiančią plėtoti Lietuvoje diegiamą atliekų tvarkymo sistemą, paremtą piktogramų principu.

VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius džiaugiasi, kad buvimas partneriu hakatone ir iššūkių kėlimas yra puiki investicija į ateitį ir galimybė įtraukti kuo daugiau žmonių, o su jais – požiūrių į vienos ar kitos problemos, aktualijos suvokimą, naujų idėjų paiešką, rasti originalius problemų sprendimo būdus.

„Buvimas partneriu hakatone „Hack4Vilnius“ leidžia išgirsti vartotojų nuomonę ir paskatinti kurti jiems patiems reikalingą produktą. Renkantis tokį problemos sprendimo būdą, galima tikėtis efektyvesnių jos sprendimų“, – sako VAATC direktorius T. Vaitkevičius.

Dalyviai varžysis dėl vertingų prizų

Pagrindinį 1500 eurų prizą įsteigė įmonė „Cognizant Technology Solutions Lithuania“. Jau šeštąjį kartą pagrindinį hakatono prizą steigiančios įmonės atstovas Aivaras Prialgauskas pabrėžia, kad tik kartu galime rasti kūrybiškus, inovatyvius ir tvarius socialinių ir aplinkosaugos problemų sprendimus.

„Pasitelkiant technologijas, problemas galima spręsti greičiau, efektyviau ir platesniu mastu. Partnerystė šioje srityje yra svarbi įmonės strateginės veiklos ir kultūros dalis, o hakatonas tiesiogiai atliepia įmonės vertybes“, – teigia A. Prialgauskas.

Komandos varžysis ir dėl 1000 eurų prizo, kurį įsteigė draudimo bendrovė „If“. Pasak Valdo Maksimavičiaus, „If Baltijos“ informaciniių technologijų duomenų ir analitikos technologijų vadovo, dėmesys technologijoms yra vienas „If“ prioritetų: „Mūsų informacinių technologijų bendruomenė nuolat kuria sprendimus, gerinančius verslo aplinką, o „Hack4Vilnius“ yra puiki galimybė pasinaudojant technologijomis prisidėti prie Vilniaus puoselėjimo. Tikime renginio idėja ir norime padėti novatoriams, kad miestas taptų dar išmanesnis ir saugesnis.“

Dalyviai varžysis ir dėl „Metida“ įsteigto 500 eurų piniginio prizo bei 500 eurų vertės teisinių intelektinės nuosavybės srities konsultacijų paketo, 2500 eurų vertės kupono bet kuriems „Vilnius Coding School“ arba Baltijos kompiuterių akademijos mokymams, 500 eurų piniginio prizo, kurį įsteigė įmonė „DocLogix“, bei mėnesio trukmės preakceleravimo programos „Bridgio“ akceleratoriuje.

„Hack4Vilnius 2023“ vyks Vilniaus Gedimino technikos universiteto kūrybiškumo ir inovacijų centre „Linkmenų fabrikas“. Renginį organizuoja Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Saulėtekio Tech Parkas, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, renginį palaiko Vilnius TechFusion.