Fintech | GameDev | Gyvybės mokslai | ICT | Lazeriai

Lietuvos startuolių reitingas: pokyčiai atspindi naują realybę, kurioje gyvename

2023/11/16

„Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė

 

Trečiąjį metų ketvirtį Lietuvos startuoliuose iš viso dirbo 17,7 tūkst. talentų. Vidutinis atlyginimas startuolių sektoriuje šiuo metu siekia 3,8 tūkst. eurų iki mokesčių, per metus augo 12 proc. arba 400-ais eurų, skelbia „Unicorns Lithuania“ asociacija.

 

Lietuvoje aktyviai veikiantys startuoliai 2023 m. III ketv. sumokėjo 92 mln. eurų mokesčių – 15 proc. daugiau nei prieš metus, tačiau 5 proc. mažiau nei ankstesnį ketvirtį.

 

„Fiksuojami pokyčiai atspindi naują realybę, kurioje gyvename. Kiekvienas verslo kūrėjas šiandien bando suprasti, kas laukia ateityje ir kaip tai ateičiai pasiruošti – rinkos korekcijoms reikia laiko. Trumpuoju laikotarpiu kai kurie sprendimai, kuriuos matysime, gali būti nepatogūs, tačiau pozityvių ženklų yra. Pavyzdžiui, per tris pirmuosius metų ketvirčius Lietuvos startuoliai šalies biudžetą jau papildė 274,3 mln. eurų, kai pernai tuo pačiu laiku – 218,9 mln. eurų. Pamažu kyla ir darbuotojų skaičius (III ketv. – 17,7 tūkst., II ketv. – 17,6 tūkst., I ketv. – 17,5 tūkst.“, – sako „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė.

 

TOP 5 daugiausiai mokesčių sumokėję Lietuvos startuoliai – visi įsikūrę Vilniaus mieste (2023 m. III ketv.):

 

  1. „Wargaming“ – 6,8 mln. eurų
  2. „Nord Security“ – 6,2 mln. eurų
  3. „Vinted“ – 6,1 mln. eurų
  4. „Kilo Health“ – 3,3 mln. eurų
  5. „Baltic Classifieds Group“ – 3,2 mln. eurų

 

„Unicorns Lithuania“ duomenimis, 1 mln. eurų mokesčių per ketvirtį ribą taip pat peržengė dar 8 startuoliai: „Oxylabs“, „Bored Panda“, „PayRay Bank“, „Gurtam“, „Flo“, „Surfshark“, „Planas chuliganas“ ir „Omnisend“.

Daugiausiai talentų Lietuvoje šiandien įdarbina „Vinted“ (1372), „Nord Security“ (1210), „Wargaming“ (969), „Kilo Health“ (583) ir „Oxylabs“ (520).

 

„Matome tendencijas, kad informacijos ir ryšių technologijų (IRT) talentų poreikis Lietuvoje artimiausiu metu augs, nes reikšminga startuolių dalis ateityje planuoja naujus produktus ir paslaugas, stiprina pozicijas esamose rinkose ir svarsto apie plėtrą. IRT sektoriuje Lietuvoje šiandien dirba tik 4 proc. visų dirbančiųjų – Lietuvai trūksta talentų, galinčių kurti aukštą pridėtinę vertę. IRT specialistų reikia ne tik startuoliams, bet ir kitiems sektoriams – tai viena iš būtinų sąlygų šalies ekonomikos konkurencingumo didinimui, todėl talentus būtina ir auginti šalies viduje, ir prisitraukti iš užsienio rinkų“, – sprendimus siūlo I. Langaitė.

 

TOP 5 didžiausius atlyginimus mokėję startuoliai (2023 m. III ketv., iki mokesčių)

 

  1. „Fullreach“ – 26,7 tūkst. eurų (+ 426 proc., lyginant su 2023 m. II ketv.)
  2. „Changer4u“ – 13,9 tūkst. eurų (+116 proc, lyginant su 2023 m. II ketv.)
  3. „Paysolut“ – 8,3 tūkst. eurų (+32 proc, lyginant su 2023 m. II ketv.).
  4. „Perfection.AI“ – 8,2 tūkst. eurų (+87 proc, lyginant su 2023 m. II ketv.).
  5. „Tesonet Accelerator“ – 7,6 tūkst. eurų (+3 proc., lyginant su 2023 m. II ketv.)

 

Primename, kad Vilnius jau ruošiasi vienam svarbiausių metų renginių – tradiciniams startuolių apdovanojimams „Vilnius TechFusion Startup Awards“. Jau penktus metus iš eilės organizuojamame renginyje apdovanojimai laukia tiek augančių aukštųjų technologijų įmonių, tiek pripažinimą Lietuvoje bei pasaulyje jau pelniusių verslų, talentų ir ekosistemos herojų.

„Vilnius TechFusion“ startuolių apdovanojimai įvyks 2024-ųjų sausio 11 dieną. Šiemet juos organizuoja Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“, Lietuvos startuolių asociacija „Unicorns Lithuania“ ir Saulėtekio slėnio inovacijų ekosistemos dalyvis „Saulėtekio Tech Parkas“.