GameDev

Lietuvos žaidimų studija „Nordcurrent“ išleis Kroatijoje sukurtą siaubo žaidimą

2023/11/16

 

Vilniuje įsikūrusi didžiausia vaizdo žaidimų studija Lietuvoje „Nordcurrent“ bendradarbiaudama su Kroatijos žaidimų kūrėjais „Misfit Village“ išleis asmeniniams kompiuteriams ir konsolėms skirtą siaubo žaidimą „Go Home Annie“. Tai jau ketvirtas lietuvių studijos projektas ir partnerystė su kita šalimi leidžiant žaidimą.

 

Ar kada svajojote tyrinėti paranormalius reiškinius? Detektyvų, siaubo ir mistinių istorijų žanro mėgėjams Kroatijoje žaidimus kurianti studija „Misfit Village“ pristatys kraupų žaidimą „Go Home Annie“. Jo išleidimu bei pristatymu viso pasaulio bendruomenei rūpinasi lietuvių žaidimų studijos „Nordcurrent“ leidybos asmeniniams kompiuteriams padalinys „Nordcurrent Labs“.

 

„Kiekvienais metais stengiamės ieškoti įdomių žaidimų projektų bei juos kuriančių studijų, su kuriomis galėtume bendradarbiauti. Mėgstame eksperimentuoti ir stengiamės leisti įvairaus žanro žaidimus, tinkančius patyrusiam ar tik pradedančiam žaidimų mėgėjui. Dar šių metų pradžioje atradome kroatų žaidimą „Go Home Annie“, kuris iš karto sužavėjo savo kūrybine idėja ir kokybišku, techniniu įgyvendinimu. Išbandžius žaidimą pasidarė akivaizdu, jog studija „Misfit Village“ ne tik puikiai išmano siaubo žanrą, bet ir sugeba originaliai jį pristatyti“, – sako „Nordcurrent Labs“ padalinio komandos vadovas Andrius Mackevičius.

 

Anot jo, žaidimo kūrėjai unikaliai integravo interneto bendruomenės „SCP Foundation“ idėją. Ši kolektyvinio rašymo interneto svetainė kupina moksline kalba ar policijos ataskaitų stiliumi užrašytų istorijų apie nepaaiškinamus reiškinius, keistas būtybes ar gamtos dėsnius. Bendruomenės veikla ir ten patalpintos istorijos įkvėpė knygų, filmų ir net spektaklių kūrėjus. „SCP Foundation“ bendruomenės veikla ilgai besidominti „Misfit Village“ komanda nusprendė prisidėti istorijas paversdami šiurpių nuotykių kupinu žaidimu.

 

Siaubo žaidime „Go Home Annie“ įkūnysite į veikėją vardu Annie, kuri dirba slaptoje organizacijoje „SCP Foundation“ (SCP – angl. „Secure, Contain and Protect“ –  saugoti, sulaikyti ir užtikrinti). Organizacijos tikslas – tirti paranormalią veiklą, sulaikyti nematytas būtybes ir saugoti nuo jų visuomenę. Žaidėjui skiriama užduotis – išbandyti organizacijoje sukurtas paranormalių reiškinių replikas. Sprendžiant įvairius galvosūkius, bendraujant su keistomis būtybėmis ir tyrinėjant erdves, žaidėjas pasineria į painias siaubo bei paslapčių istorijas.

 

Vaizdo žaidimų kūrybos ir leidybos įmonė „Nordcurrent“ yra didžiausia studija Lietuvoje, veiklą pradėjusi dar 2002 metais. Studijos pajamos 2022 metais sudarė 89,05 mln. eurų, o pelnas (EBITDA) 9,38 mln. eurų. Vilniaus, Dnipro, Odesos bei Varšuvos miestuose dirba daugiau nei 280 darbuotojų. Iš viso studijoje sukurta bei išleista daugiau nei 50 žaidimų skirtų įvairioms platformoms. Favoritais tapusių „Cooking Fever“, „Murder in the Alps“, „Pocket Styler“, „Happy Clinic“ ir kitų žaidimų atsisiuntimai viršija 500 mln. kartų.

 

Sužinokite daugiau apie Vilnius TechFusion GameDev sektorių: Simonas Stūrys iš „Nordcurrent“: Vilnius yra matomas pasaulinėje žaidimų rinkoje, esame teisingame kelyje užsitarnauti industrijos hub‘o vardą (vilniustechfusion.com)