Fintech

„SME Bank“ portfelis 2023 metais pasiekė 80,6 mln. Eur

2024/02/01

Lietuviško kapitalo ir pirmojo Lietuvos neobanko „SME Bank“ paskolų portfelis 2023 metais pasiekė 80,6 mln. eurų, demonstruodamas 28% augimą lyginant su 63 mln. eurų 2022 metais. Per šį laikotarpį bankas prisidėjo prie 660 šalies verslų augimo, iš kurių 178 ėmė paskolas verslui.

 

Virginijus Doveika, „SME Bank“ administracijos vadovas

 

„Per praėjusius metus „SME Bank“ suteikė paskolų už 56,5 mln. eurų, įskaitant 17,4 mln. eurų ilgalaikius investicinius kreditus ir 39,1 mln. eurų finansavimą, skirtą apyvartinėms lėšoms. Didžiausia finansuota suma vienam klientui siekė 3 mln. eurų, o mažiausia – 7 000 eurų. Šiuo metu turime 1382 verslo klientus“ , – finansinius veiklos rezultatus pristato „SME Bank“ administracijos vadovas Virginijus Doveika, pridurdamas, kad – „SME Bank“ paskolų portfelio augimas ne tik atspindi banko finansinį stabilumą, bet ir rodo, kaip mes prisidedame prie verslo bendruomenės augimo ir plėtros. Mūsų bankas yra pasiryžęs teikti ne tik finansines paslaugas, bet ir tapti patikimu, pilnai skaitmeniniu partneriu kiekvienai įmonei, siekiančiai augti“.

 

2023 m. „SME Bank“ išplėtė paslaugų spektrą, kurios padeda verslams lengviau ir greičiau vykdyti tarptautinius mokėjimus. Bankas įdiegė SEPA momentinius mokėjimus, paleido valiutų keitimo paslaugą ir prisijungė prie SWIFT tinklo, kad galėtų siūlyti efektyvesnius kasdienės bankininkystės sprendimus.

 

„Mūsų trečiųjų veiklos metų prioritetas buvo sutelktas į aukštos kokybės ir visiškai skaitmenizuotą klientų aptarnavimą. Mes investavome į IT sistemas ir naujų produktų diegimą. Plėsdami produktų asortimentą ir atsižvelgdami į klientų lūkesčius, pavertėme banką vienu iš greičiausiai augančių nišinių bankų šalyje”“ – pasakoja administracijos vadovas, pabrėždamas  banko misiją – padėti verslui augti.

 

Bankas siekia didinti finansavimo prieinamumą verslui, ypač smulkioms ir vidutinėms įmonėms, kurios vis dar susiduria su finansavimo iššūkiais.

 

Dar 2023 m. pradžioje bankas pristatė sąskaitų kreditavimo (angl. overdraft) paslaugą, per metus finansuodamas daugiau nei 5,5 mln. eurų sumą. Be to, buvo suteikta 33,3 mln. eurų paskolų, bendradarbiaujant su Europos Investiciniu fondu (EIF) ir „Invega“.

 

„Mūsų bendradarbiavimas su EIF ir „Invega“ yra labai svarbus smulkiesiems verslams,  didinantis finansavimo prieinamumą. Esu įsitikinęs, kad inovatyvūs finansiniai sprendimai ir glaudus bendradarbiavimas su verslo bendruomene gali sukurti didelę vertę tiek įmonėms, tiek visai ekonomikai“, – priduria V. Doveika.

 

Apie  „SME Bank“

2021 m. įkurtas ir jau veikiantis keturiose Europos šalyse pirmasis Lietuvos neobankas – lankstus, greitas, skaitmeninis bankas verslui. Europos Centrinio Banko licenciją turintis „SME Bank“ orientuojasi į smulkųjį ir vidutinį verslą ir teikia kasdienės bankininkystės ir verslo finansavimo paslaugas.  2023 m. banko paskolų portfelis perkopė 80, 6 mln. Eur.