Fintech | Gyvybės mokslai | ICT | Lazeriai

„Tyrėjų Grand Prix“ nugalėtoja: Karolina Maleckaitė

2022/11/18

Pirmajame mokslo populiarinimo konkurse „Tyrėjų Grand Prix“ triumfavo Karolina Maleckaitė, Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) doktorantė, kuri paprastai paaiškino, kodėl tyrinėja ląstelių klampumą ir kuo šis tyrimas aktualus visuomenei.

 

„Tyrėjų Grand Prix“ / Renginio nuotrauka

 

„Dažnai sulaukdavau klausimo – ką tu dirbi. Ir retai pavykdavo suprantamai paaiškinti, ką iš tiesų darau. Taigi konkurse dalyvavau todėl, kad išmokčiau paaiškinti savo šeimai ir draugams, ką aš tyrinėju ir koks mano tyrimų tikslas“, – kalba doktorantė K. Maleckaitė, kuri į renginį susirinkusiai smalsiai auditorijai per 4 min. suprantamai paaiškino, kodėl tyrinėja ląstelių klampumą.

Renginys įvyko ir mes galėjome pasveikinti Tyrėjų Grand Prix 2022 finalo nugalėtoją. Ačiū visiems dalyviams, žiūrovams, organizatoriams. Tik mūsų visų dėka renginio vakaras tapo stebuklingu.

„Tyrėjų Grand Prix“, kurį organizavo Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, tikslas – suteikti galimybę doktorantams suprantamai ir patraukliai pristatyti savo vykdomus tyrimus bei populiarinti mokslą visuomenėje. Konkurso finale dalyvavo 10 įvairias mokslo sritis – nuo meno iki gamtos mokslų – atstovaujančių doktorantų. Jaunieji mokslininkai kartu su viešojo kalbėjimo specialistais paruošė 4 min. pranešimus, kuriuose stengėsi paprastai ir aiškiai pristatyti savo tyrimų objektą.

Tyrėjų Grand Prix“ dalyvius vertino komisija, kurią sudarė dr. Urtė Neniškytė, neuromokslininkė, Goda Raibytė-Aleksa, mokslo žurnalistė, Aleksandras Špilevojus, aktorius, ir renginio žiūrovai, kurie už labiausiai patikusius doktorantų pristatymus balsavo mobiliąja programėle. Laimėtojui atiteko 2.000 Eur prizas.