Fintech | GameDev | Gyvybės mokslai | ICT | Lazeriai

Vilniaus startuolis „Žaislų Klubas“ gavo 125 tūkst. eurų investiciją tvaraus vaikų ugdymo plėtrai

2023/11/21

Lavinamųjų žaislų prenumerata vaikams, „Žaislų klubas“, užsitikrino 125000 EUR investiciją, kuri leis Vilniuje įsikūrusiam startuoliui plėsti savo „žaisti ir keisti“ modelį, testuojant paslaugas užsienyje. Pagrindinis investuotojas – FIRSTPICK VC fondas ir angelų investuotojų grupė. 

„Žaislų klubas“ siūlo tvarų „žaisti ir keisti“ prenumeratos modelį, kaip alternatyvą nuolatiniam žaislų pirkimui. Kiekvieną mėnesį prenumeratoriai gauna naujus lavinamųjų žaislų rinkinius. Po mėnesio naudojimo, turėtas žaislų rinkinys pakeičiamas nauju. Žaislų rinkiniai – sudaryti ekspertų kiekvienam vaiko raidos etapui, nuo 5 mėn. iki 7 metų.

Tvarumas, edukacija ir Lietuvoje jau patvirtintas veiklos modelis, tapo pagrindine investicijos traukos jėga.

„Vartotojai pasauliniu mastu ieško tvaresnių produktų, o tai neabejotinai skatina pokyčius tradicinėje žaislų rinkoje. Mūsų investicija padės „Žaislų klubui“ ne tik augti verslo požiūriu, bet ir iš esmės keisti žaislų pramonės žaidimo taisykles”, – sako FIRSTPICK VC partnerė Andra Bagdonaitė.

„Žaislų klubo“ įkūrėjas ir vadovas Laurynas Pamparas akcentuoja tėvų sąmoningumo augimą Lietuvoje, kuris diktuoja sėkmingą modelio augimą.

„Tėvai ieško alternatyvų nuolatiniam žaislų pirkimui ne tik iš ekonominių, bet ir tvarumo paskatų. Ne paslaptis, kad 80% žaislų po 6 mėn. naudojimo atsiduria sąvartyne. Didelės kokybiškų žaislų kainos stumia tėvus į aklavietę, kai tenka rinktis pigias, trumpo galiojimo alternatyvas. Mūsų sprendimas leidžia vos už 22.99 eur/mėn. gauti vis po naują lavinamųjų žaislų rinkinį, kurio vieno vertė siekia ir 140 eur”, – pristato L. Pamparas.

„Žaislų klubo“ įkūrėjas ir vadovas Laurynas Pamparas

Pamparo teigimu, užsienio rinkose yra keli didesni žaidėjai, kurie siūlo panašų modelį, tačiau jiems trūksta lankstumo pasirenkant žaislus pagal kiekvieno vaiko raidos poreikius. Taip pat, jie nesiūlo tvaraus sprendimo, nes pristatomi žaislai lieka tėvams rinkti dulkes lentynose, vietoje to, kad cirkuliuotų toliau tarp šeimų.

„Nuo pat įsikūrimo, mūsų tikslas – plėsti šią paslaugą tarptautiniu mastu. Lietuvoje išsiuntėme jau per 50 000 žaislų, įrodėme veiklos modelio efektyvumą ir dabar esame pasirengę žengti į pasaulio rinkas. Pirmuosius rinkos testus pradėsime Jungtinėje Karalystėje tarptautiniu pavadinimu – „Liledu“,“ – priduria, „Žaislų klubo“ įkūrėjas.

„Žaislų klubas“ įkurtas 2021 m., tradicinėje žaislų rinkoje vis dar dominuojant greitai gendantiems, trumpo naudojimo plastikiniams žaislams. Verslo idėja kilo iš asmeninės L. Pamparo patirties, gimus pirmagimiui ir rinkoje neradus prieinamų, tvarių sprendimų. Klubo prenumeratoriams jis pasiūlė medinius, ilgaamžius „Montessori“ metodo žaislus, kaip tvarią, ilgaamžią alternatyvą per itin pasiteisinusi „žaisti ir grąžinti“ modelį.

 

 


Primename, kad Vilnius jau ruošiasi vienam svarbiausių metų renginių – tradiciniams startuolių apdovanojimams „Vilnius TechFusion Startup Awards“. Jau penktus metus iš eilės organizuojamame renginyje apdovanojimai laukia tiek augančių aukštųjų technologijų įmonių, tiek pripažinimą Lietuvoje bei pasaulyje jau pelniusių verslų, talentų ir ekosistemos herojų.

„Vilnius TechFusion“ startuolių apdovanojimai įvyks 2024-ųjų sausio 11 dieną. Šiemet juos organizuoja Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“, Lietuvos startuolių asociacija „Unicorns Lithuania“ ir Saulėtekio slėnio inovacijų ekosistemos dalyvis „Saulėtekio Tech Parkas“.