ICT

Įspūdingas pasiekimas: „Apple“ organizuojamuose apdovanojimuose nugalėtojais tapo Vilniaus „Pixelmator Team“

2023/12/04

© Apple. „Pixelmator Team“

 

Šiemet „Apple“ organizuojamuose „App Store Awards“ apdovanojimuose nugalėtojais tapo lietuviai – Vilniuje įsikūrusi „Pixelmator Team“. Jų kurta, su „Photoshop“ lyginama, nuotraukų redagavimo aplikacija „Photomator“ buvo pripažinta geriausia šių metų Mac kompiuterio programa.

Lietuvių programuotojų brolių Sauliaus ir Aido Dailidžių įmonės „Pixelmator Team“ sukurtai komercinei nuotraukų redagavimo programai „Photomator“ šiemet „Apple“ suteikė geriausios Mac kompiuterio programos vardą. Tai vienintelė įmonė Lietuvoje ir Baltijos šalyse, pelniusi šį apdovanojimą.

Augant kūrybos industrijai, jau daugiau nei dešimtmetį, metų pabaigoje „Apple“ pagerbia inovacijas, išradingumą bei kūrėjus, paskelbdami geriausias programas bei žaidimus įvairiose kategorijose. Per metus sukuriami milijonai programų – tiek korporacijų, turinčių milijardinę vertę, tiek mažų komandų. Tačiau paskutiniame šių metų „App Store Awards“ apdovanojimų etape buvo atrinkta apie 40 finalininkų dešimtyje skirtingų kategorijų.

„Mac metų programos“ kategorijoje „Photomator“ varžėsi su anglų produktyvumo puoselėjimui skirta programa „Portal“ ir vokiečių vektorine piešimo programa „Linearity Curve“, kuri 2021-aisiais pritraukė virš 25 mln. dolerių investicijų.

„Esame labai dėkingi tiek „App Store“ komandai už mūsų sunkaus darbo pripažinimą, tiek kiekvienam besinaudojančiam „Photomator“. Per visą savo gyvavimo laikotarpį mūsų kompanija sukūrė 3 Mac programas ir jos visos laimėjo „Mac metų programos“ apdovanojimus – mums tai didžiulis įvertinimas, kuris skatina toliau kurti bei užtikrinti, kad ir ši programa būtų pati geriausia ir patogiausia nuotraukų redagavimo priemonė, kokia tik gali būti“, – sakė Simonas Bastys, įmonės technologijų vadovas.

Mac kompiuteriui skirto „Photomator“ stiprybė – sudėtingus procesus paversti prieinamais ir suprantamais kiekvienam besinaudojančiam šiuo įrankiu, todėl programa tinkama ne tik nuotraukų redagavimo profesionalams – kitaip nei visame pasaulyje puikiai žinomas grafikos redagavimo įrankis „Photoshop”, kurį įvaldyti pradedančiajam gali būti nelengva.

„Naudojame daug mašininio mokymosi (angl. Machine Learning) įrankių, dirbtinio intelekto modelių, kad būtų galima vieno mygtuko paspaudimu pasiekti visus norimus rezultatus – sutvarkyti spalvas, pašalinti objektus, išryškinti prastesnės kokybės nuotraukas, – dėstė S. Bastys. – Taip pat su komanda jau dirbame, kurdami dar įdomesnes naujas funkcijas ir atnaujinimus, kuriuos „paleisime“ dar šiemet. 2024-iesiems taip pat ruošime naujienų.“

S. Bastys pridėjo, kad prie apdovanojimo pelnymo galėjo prisidėti ir tai, jog „Pixelmator Team“ komanda išnaudoja specializuotą neuroninį variklį „Apple Neural Engine“, padedantį ne tik sumažinti reikalingų paspausti mygtukų kiekį norint išgauti atitinkamą rezultatą, bet ir leidžiantį padaryti tai itin greitai – kartais mažiau nei per sekundę.

Įmonei „Pixelmator Team“ tai jau ketvirtas „Apple“ apdovanojimas. Anksčiau apdovanojimuose jie taip pat dalyvavo su programomis „Pixelmator Classic“, „Pixelmator Pro“. 2011 m. ir 2018 m. „Pixelmator“ laimėjo „Mac metų programos“ apdovanojimą, o 2014 m. – „iPad metų programos“ apdovanojimą. Naujesnioji programa „Photomator“ prieš tai yra laimėjusi prestižinį „Apple Design Award“ už dizaino ir technologijų inovacijas 2019 m.

 

Apie „Pixelmator Team“

„Pixelmator Team“ – 2007 m. Vilniuje dviejų brolių Sauliaus ir Aido Dailidžių įkurta įmonė, kurios veikla – novatoriškų vaizdo redagavimo programų, skirtų iOS operacinei sistemai, kūrimas. Įmonės kuriami įrankiai išsiskiria tuo, kad sudėtingus procesus paverčia prieinamais ir intuityviais kiekvienam, todėl kokybiškai redaguoti nuotraukas gali ne tik šios srities profesionalai. Įmonės kurtos programos „Pixelmator“ bei „Photomator“ susilaukia dėmesio iš viso pasaulio bei yra pelniusios ne vieną prestižinį apdovanojimą.