Fintech | Gyvybės mokslai | ICT | Lazeriai

„LOGIN Hackathon powered by Vilnius TechFusion“ dalyviai sprendė skaitmeninio gyvenimo iššūkius

2023/05/17

Automatizacija, skaitmeninė sveikata, išmanus miestas – tai tik keletas sektorių, kuriems idėjas generavo hakatono dalyviai LOGIN konferencijoje. Saulėtekio Tech Parko organizuojamame idėjų hakatone „LOGIN Hackathon powered by Vilnius TechFusion“ dalyviai pasiūlė net 14 įvairaus pobūdžio sprendimų skaitmeninio gyvenimo iššūkiams. Hakatono nugalėtojais tapo ir pagrindinį prizą iškovojo komanda „Scam Busters“, pasiūliusi sprendimą, leidžiantį kovoti su telefoniniais sukčiais, pasitelkusiais dirbtinį intelektą siekiant suklastoti žmogaus balsą.

Anot pirmos vietos laimėtojų, tobulėjant dirbtinio intelekto technologijoms, jos vis dažniau naudojamos piktais tikslais. Pasaulyje daugėja atvejų, kai šios technologijos pasitelkiamos siekiant apgauti žmones, nukopijuojant jų artimųjų balsus ir taip sukuriant labai įtikinamus scenarijus, siekiant išvilioti pinigus ar atlikti kitus nusikaltimus. Hakatono dalyviai  „Scam Busters“ pasiūlė sprendimą, kuris kovotų būtent su šia problema.

Antrosios vietos laimėtojai komanda „E-Freeze“ pasiūlė idėją didinančią prieinamumą prie vaisingumo klinikų paslaugų Lietuvoje, sujungiant vaisingumo klinikas ir potencialius klientus. Komandos „E-Freeze“ atstovė sako, kad didėjant vidutinei žmogaus gyvenimo trukmei, vaisingumo amžius statistiškai nedidėja tokiu pat tempu. Taipogi, anot hakatono dalyvių, yra didelis informacijos trūkumas ir daug stigmų pvz. kiaušinėlių užšaldymo tema. Todėl buvo pasiūlyta idėja sukurti elektroninę sistemą, kurioje būtų teikiama visa reikalinga informacija ir klientas būtų lydimas visoje kelionėje nuo paslaugos teikėjo pasirinkimo iki įgyvendinimo.

Komanda „Pawsitive Beginners“, pristačiusi idėją sprendžiančią šunų augintojams kylančias problemas, pelnė auditorijos mėgstamiausių titulą ir buvo apdovanoti Saulėtekio Tech Parko prizais. Dalyviai pristatė sprendimą, padedantį augintinių savininkams burtis į bendruomenes, susipažinti bei rasti visą informaciją, reikalingą šunų augintojams, vienoje vietoje.

Pirmą kartą LOGIN konferencijoje organizuojamas tokio pobūdžio hakatonas subūrė per 60 dalyvių iš įvairių įmonių atstovų bei Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos universitetų. Hakatono dalyviai nebuvo vieninteliai prisidėję prie idėjų kūrimo – juos konsultavo 18 mentorių iš finansų technologijų, biotechnologijų, inovacijų, dizaino ir verslo ekspertų.

Hakatono dalyviai sukurtus sprendimus pristatė specialiai šiam renginiui suburtai komisijai, kurią sudarė Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos vykdančioji direktorė Gerda Sakalauskaitė, „Vilnius TechFusion“ („Go Vilnius“)  vyresnioji verslo projektų vadovė Greta Mieliauskaitė ir rizikos kapitalo fondo „Coinvest Capital“ vykdančioji direktorė bei „Invega“ valdybos narė Viktorija Trimbel.

Hakatono komisija: G. Mieliauskaitė, V. Trimbel ir G. Sakalauskaitė.

Laimėjusios komandos atitinkamai laimėjo 1000 Eur, „Code Academy“ įsteigtus 800 Eur, kartu su klinikos „Rezus“ ir programėlės „Sensa.Health“ prizais. Visi hakatono dalyviai buvo apdovanoti Saulėtekio Tech Parko, „Vilnius TechFusion“ ir ESET įmonės dovanomis.

Šis ypatingas hakatonas – pirmas Saulėtekio Tech Parko ir „Vilnius TechFusion“ bendras projektas.

„Vilnius TechFusion“ – „Go Vilnius“ vystoma Vilniaus technologijų ekosistema, kuri vienija biotechnologijų, finansinių technologijų, informacinių technologijų ir lazerių sektorių įmones, kūrėjus ir investuotojus.

Saulėtekio Tech Parkas jau dvidešimt metų aktyviai dalyvaujantis inovacijų ekosistemoje, inkubuoja technologinius startuolius ir organizuoja įvairius renginius, tokius kaip hakatonai, pre-akseleratoriai, seminarai ir mokymai.

„LOGIN Hackathon powered by Vilnius TechFusion“ nuotraukų galerija: