ICT

„Teltonika“ Vilniuje investuoja dar 75 mln. eurų – statys naują elektronikos surinkimo gamyklą

2023/09/11

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Teltonika“ Vilniuje statys naują elektronikos surinkimo gamyklą. „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke vystomam projektui buvo išduotas statybos leidimas.

Naujasis gamybinis pastatas iškils Vilniuje, Liepkalnyje, Svylos g. 16, priešais šiuo metu veikiančią „Teltonika EMS“ elektronikos surinkimo gamyklą. Čia bus sukurta 700 darbo vietų ir bus gaminami „Teltonikos“ kuriami daiktų interneto produktai, taip pat vykdoma kontraktinės gamybos veikla. Gamybos pajėgumai sieks daugiau nei 18 mln. gaminių per metus. Planuojama, kad naujos gamyklos statybos užtruks apie 1,5 metų. Į šį projektą „Teltonikos“ įmonių grupė investuos apie 75 mln. eurų.

„Šiuo metu Liepkalnyje, Ditvos g. daiktų interneto produktus gaminame dvejuose pastatuose, tačiau vienas iš jų jau pasenęs, statytas prieš porą dešimtmečių. Ateityje vietoj jo statysime biurų kompleksą, o šiuo metu jame veikiančias gamybines operacijas perkelsime į kitus pastatus. Didesnė gamykla mums reikalinga atsižvelgiant į planuojamą „Teltonikos“ įmonių grupės plėtrą, kadangi kasmet augame po keliasdešimt procentų. Šiuo projektu taip pat norime patenkinti didesnį kitų įmonių kontraktinės gamybos poreikį“, – teigia „Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys.

Naujoji „Teltonikos“ gamykla bus 3 aukštų, 22,7 tūkst. kv. metrų ploto. Pirmame ir antrame aukšte suprojektuotos gamybinės patalpos – veiks 10 elektronikos gaminių surinkimo linijų, 20 testavimo linijų, 4 pakavimo linijos, modernus robotizuotas sandėlis, laboratorijos. Trečiame aukšte bus įkurtos administracinės patalpos. Šalia A++ energetinio efektyvumo klasės pastato bus įrengta maždaug 300 automobilių parkavimo vietų.

„Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke Liepkalnyje per penkmetį keliais etapais iškils 10 naujų gamybinės ir administracinės paskirties pastatų, planuojama įdarbinti  apie 6 tūkst. darbuotojų. „Teltonikos“ įmonių grupė praėjusį mėnesį jau pradėjo statyti spausdintinio montažo plokščių gamyklą, kurią planuojama užbaigti iki 2024 m. pabaigos. Į šį projektą bus investuota apie 143 mln. eurų. Skaičiuojama, kad bendros investicijos į „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parką sieks apie 3,7 mlrd. eurų.

Apie „Teltoniką“:

„Teltonika“ yra sparčiai auganti Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė, turinti biurus 21 pasaulio valstybėje, kuriuose dirba apie 2500 darbuotojų. Naujausios „Teltonikos“ technologijos ir didelė projektavimo ir gamybos patirtis padeda kurti aukštos kokybės ir saugius daiktų interneto prietaisus. Įmonė didžiuojasi Lietuvoje pagamintais unikaliais daiktų interneto produktais ir siekia tapti pasauline lydere kuriant ir gaminant unikalius daiktų interneto sprendimus, padedančius žmonėms visame pasaulyje. Moderniose gamykloje Vilniuje ir Molėtuose „Teltonika“ jau pagamino daugiau kaip 24 mln. daiktų interneto įrenginių.