„Vilnius TechFusion“ startuolių apdovanojimai
Pagaliau įvyko jau penktus metus „Go Vilnius“ inicijuoti ir kartu su partneriais „Unicorns Lithuania“ ir „Saulėtekio Tech Parkas“ organizuoti vieni svarbiausių startuolių ekosistemos renginių – „Vilnius TechFusion Startup Awards 2023“. Apdovanojimu siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausią vertę kuriančius startuolius, padėkoti jiems už Vilniaus garsinimą bei indėlį į Lietuvos ekonomikos augimą. Visi kandidatai atrinkti ir įvertinti specialiai konkursui suburtai ekspertų komisijai, susidedančiai iš startuolius vienijančių organizacijų ir su startuoliais dirbančių verslų atstovų.
Startuolių apdovanojimų REGLAMENTAS
2023 m. nominacijos
1. „Metų startuolis“ (angl. „Startup of the Year“)
Tai – pagrindinė nominacija, kurios nugalėtoją iš pateiktų nominantų renka būtent startuolių ekosistemos lyderiai. Nominacija išskiria ypač nusipelniusį startuolį.
Šių 5 nominacijų laimėtojus rinko ekspertų komisija:
2. „Metų naujokas“ (angl. „Newcomer of the Year“)
Nominacija skiriama tarptautiniams startuoliams, sėkmingai auginantiems verslą Vilniaus mieste. Nominacija skatina tarptautines kompanijas atkreipti dėmesį į Vilnių, o gavusiems apdovanojimą tai – padėka už sėkmingai įkurtą verslą ir darbo vietas mieste.
3. „Kylanti žvaigždė“ (angl. „Rising Star“)
Nominacija skiriama ankstyvos stadijos startuoliui, veikiančiam Vilniaus mieste. Startuolio išskirtinumas (spartus augimas ir reikšminga plėtra) vertinamas veiklos rezultatų investicijų pritraukimo ir įdarbintų darbuotojų skaičiumi potencialu. Šia nominacija siekiama atrasti ir pagarsinti tokias įmones, kurios dar nėra plačiai žinomos, tačiau aktyviai veikia ir prisideda prie miesto gerovės.
4. „Metų pasiekimas“ (angl. „Highlight of the Year“)
Šia nominacija pažymimas pasiekimas, kuris augina Lietuvos startuolių ekosistemą ir skatina mus siekti bendro tikslo – tapti geriausia vieta pasaulyje vienaragiams. Tai gali būti startuolio proveržis ar įgyvendinta unikali idėja, svarbi visai ekosistemai. Nominacija išskiria didžiuosius pasiekimus.
5. „Ekosistemos herojus“ (angl. „Ecosystem Hero“)
Nominacija skirta startuoliams, asmenims ar organizacijoms, kurie sėkmingai didino bendruomenės tarpusavio komunikaciją ir įtraukė jos narius į bendrų tikslų siekimą. Šia nominacija skatinama veikla, orientuota į bendruomeniškumą.
6. „Technologijos gerovei“ (angl. „Tech for Good“)
Ši nominacija parodo švariųjų technologijų (cleantech) flagmanus: startuolius, kurie taip pat saugo ir mūsų planetą. Pažymime tuos, kurie pasitelkia technologijas, kad padarytų teigiamą poveikį aplinkai, skatintų tvarumą ir peržengtų švariųjų naujovių galimybes. Atsižvelgiant į esminį tikslą iki 2050 m. pasiekti nulinę emisiją, „Tech for good“ apdovanojimas nėra tik pagyrimas. Tai liudija apie technologijų potencialą nukreipti Lietuvą link švaresnės, tvarios ateities.
Ši nominacija renkama viešai, balsuojant informacinio partnerio kanale:
7. „Publikos favoritas“ (angl. „Public’s Favourite“)
Ši nominacija skirta labiausiai visuomenėje žinomiems, vertinamiems ir mėgiamiems startuoliams. Laimėtoją iš pateiktų nominantų balsuojant internete renka visuomenė naujienų portaluose ar soc. tinkluose. Nominacija siekiama pagarsinti startuolius, kurie vertinami ne tik pačių startuolių ekosistemos narių ar ekspertų, bet ir visuomenės.
2023 m. laimėtojai
„Metų startuolis“
PVcase
„Metų startuolio“ (angl. „Startup of the Year“) titulą pelnė „PVcase“. Startuolis plėtoja pažangiausius skaitmeninius saulės parkų projektavimo įrankius, o jos sukurtais technologiniais sprendimais naudojasi klientai iš daugiau nei 60 pasaulio valstybių.
- CAST AI
- carVertical
- Ovoko
- PVcase
- Surfshark
„Ekosistemos herojus“
Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas
„Ekosistemos herojaus“ (angl. „Ecosystem Hero“) apdovanojimas įteiktas Tomui Okmanui ir Eimantui Sabaliauskui. Jie yra kibernetinio saugumo įmonės „Nord Security“ bendraįkūrėjai. Įmonė kuria rinkoje pirmaujančius kibernetinio saugumo sprendimus ir vartotojams, ir verslui. Jie taip pat įsteigė technologijų akseleratorių „Tesonet“.
- Darius Žakaitis
- Lietuvos Junior Achievement
- Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas
- Vladas Lašas
- Women Go Tech
„Metų naujokas“
Plug and Play
„Metų naujoko“ (angl. „Newcomer of the year“) apdovanojimu įvertinta „Plug and Play“ kompanija. Tai yra lyderiaujanti inovacijų platforma, jungianti startuolius, rizikos kapitalo ir kitas įmones, universitetus ir vyriausybines agentūras. Ji siūlo įmonių inovacijų programas ir pagalbą visuose inovacijų kelio etapuose - nuo švietimo iki įgyvendinimo.
- Deep Scientific
- Hoperfy
- Monavate
- Payhawk
- Plug and Play
„Technologijos gerovei“
PVcase
„Technologijų gerovei“ (angl. „Tech for Good“) apdovanojimą laimėjo „PVcase“. Tai vienintelis startuolis laimėjęs dvejose kategorijose šiais metais!
- Dancer Bus
- Inbalance Grid
- Inion
- PVcase
- Viezo
„Kylanti žvaigždė“
Ovoko
„Kylančios žvaigždės“ (angl. „Rising Star“) apdovanojimas šiemet atiteko sparčiai augančiam startuoliui „Ovoko”, Lietuvoje veikiančiam RRR.lt vardu. Ši įmonė valdo vieną iš didžiausių elektroninių naudotų autodalių e. prekybos platformų vakarų ir šiaurės Europoje.
- Atrandi Bioscience; BioGNR
- HeavyFinance
- myTU
- Ovoko
- Turing College
„Publikos favoritas“
RatePunk
„Publikos favoritu“ (angl. „Public's Favourite“) buvo išrinktas „RatePunk“. Tai nemokamas kelionių įrankis (prieinamas ir kaip programėlė telefone, ir kaip įskiepis kompiuteryje), per kelias sekundes surandantis pigiausią viešbučio kainą internete.
„Metų pasiekimas“
Cyber City miestelio atidarymas
„Metų pasiekimo“ (angl. „Highlight of the Year“) apdovanojimas įteiktas „Cyber City“ atidarymui. „Cyber City“ - tai miestas mieste, didžiausias technologijų bendruomenės centrų sostinėje, kurio ašyje yra optimalios sąlygos darbuotojų gerovei ir produktyvumui, nuolatinis tobulėjimas, inovacija, estetika bei tvarumas. Vienas iš pagrindinių šio technologijų miestelio tikslų - katalizuoti ir prisidėti prie Naujamiesčio renesanso.
- Cyber City miestelio atidarymas
- Pirmasis nacionalinis IT egzaminas
- Privatus skrydis į Web Summit
- Startup ekosistema
- Tech Zity Vilnius projektas