ICT

Vilniuje „Teltonika“ pradėjo naujos elektronikos surinkimo gamyklos statybas

2023/12/18

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Teltonika“ Vilniuje pradėjo naujos elektronikos surinkimo gamyklos statybas. Planuojama, kad naujos gamyklos statybos bus baigtos 2025 m. pradžioje. Į šį projektą „Teltonikos“ įmonių grupė investuos apie 75 mln. eurų.

„Sveikinu „Teltoniką“ su naujos gamyklos statybų starto pradžia, kuri žymi ne tik sparčią įmonės plėtrą, bet ir prisideda prie aukštųjų technologijų ir inovacijų Lietuvoje stiprinimo. Naujojoje gamykloje kuriami daiktų interneto produktai reprezentuos Lietuvą, kaip unikalios ir novatoriškos skaitmeninės produkcijos tiekėją. Tai sukurs dar daugiau galimybių visai Lietuvai ir jos žmonėms“, – sako renginyje dalyvavusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ketvirtadienį, gruodžio 12, į pastato pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė su laišku ateities kartoms

 

Naujoji „Teltonikos“ gamykla bus 3 aukštų, 22,7 tūkst. kv. metrų ploto. Pirmame ir antrame aukšte suprojektuotos gamybinės patalpos – veiks 10 elektronikos gaminių surinkimo linijų, 20 testavimo linijų, 4 pakavimo linijos, modernus robotizuotas sandėlis, laboratorijos. Trečiame aukšte bus įkurtos administracinės patalpos. Šalia A++ energetinio efektyvumo klasės pastato bus įrengta maždaug 300 automobilių parkavimo vietų.

„Pradedame statyti naują elektronikos surinkimo gamyklą, kuri bus didesnė nei sudėjus dabar turimas dvi gamyklas Vilniuje ir Molėtuose. Po poros metų turėsime dvigubai didesnius gamybos pajėgumus nei šiandien, o tai leis patenkinti mūsų augimo poreikius. Esami gamybos pajėgumai leidžia mums pasiekti iki 1 mlrd. eurų metinę apyvartą, o du kartus padidinę gamybos linijų skaičių, 2026 m. galėsime turėti 2 mlrd. eurų metinę apyvartą, jeigu pardavimai eisis sklandžiai“, – teigia Arvydas Paukštys, „Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjas ir prezidentas.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir Arvydas Paukštys, „Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjas ir prezidentas

 

Naujasis gamybinis pastatas iškils Liepkalnyje, vystomo „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parko teritorijoje. Čia bus sukurta 700 darbo vietų ir bus gaminami „Teltonikos“ kuriami daiktų interneto produktai, taip pat vykdoma kontraktinė gamyba. Gamybos pajėgumai sieks daugiau nei 18 mln. gaminių per metus.

„Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke Liepkalnyje per penkmetį keliais etapais iškils 10 naujų gamybinės ir administracinės paskirties pastatų, planuojama įdarbinti apie 6 tūkst. darbuotojų. „Teltonikos“ įmonių grupė praėjusį mėnesį jau pradėjo statyti spausdintinio montažo plokščių gamyklą, kurią planuojama užbaigti iki 2024 m. pabaigos. Į šį projektą bus investuota apie 143 mln. eurų. Skaičiuojama, kad bendros investicijos į „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parką sieks apie 3,7 mlrd. eurų.

 

Apie „Teltoniką“:

„Teltonika“ yra sparčiai auganti Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė, turinti biurus 21 pasaulio valstybėje, kuriuose dirba apie 2500 darbuotojų. Naujausios „Teltonikos“ technologijos ir didelė projektavimo ir gamybos patirtis padeda kurti aukštos kokybės ir saugius daiktų interneto prietaisus. Įmonė didžiuojasi Lietuvoje pagamintais unikaliais daiktų interneto produktais ir siekia tapti pasauline lydere kuriant ir gaminant unikalius daiktų interneto sprendimus, padedančius žmonėms visame pasaulyje. Moderniose gamykloje Vilniuje ir Molėtuose „Teltonika“ jau pagamino daugiau kaip 25 mln. daiktų interneto įrenginių.